Czy warto zdawać maturę?

Czy warto zdawać maturę? Zapewne wielu maturzystów zadaje sobie pytanie, a po co mi ona, tyle nauki na głupi egzamin, przecież matura to bzdura. Pytań oraz wymówek jest wiele ale czy warto zdać tą maturę? Na to pytanie postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Matura zmieniła się na przełomie lat, tak samo jak studia. Kiedyś było to elitarne, tylko najlepsi zdawali maturę i szkli na studia, teraz tak na prawdę 80% młodych ludzi zdaje maturę i idzie na studia. Ale dlaczego warto zdać tą maturę? Na dzisiejszym rynku pracy, większość ofert jest dla osób z wyższym wykształceniem, aby zdobyć to wyższe wykształcenie trzeba zdać maturę, czyli mamy już pierwszy powód do tego aby do niej podejść. Naszym zdaniem pytanie nie powinno brzmieć "czy warto zdać maturę?" tylko "jak dobrze zdać maturę?". Jeżeli przejrzymy sobie np. kierunki studiów Poznań w internecie czy też na uczelniach to zauważymy, że większość wymaga nie tylko matury podstawowej ale również paru przedmiotów rozszerzonych, co za tym idzie trzeba trochę bardzije przyłożyć się do tej matury. Kolejnym powodem do zdania matury jest szukanie pracy, ponieważ kończąc szkołę średnią i nie zdając matury mamy wykształcenie średnie niepełne, dopiero matura nam daje wykształcenie średnie. Podczas szukania pracy może być to bardzo ważne, matura nie jest taka trudna do zdania, większość osób ponad 70% ją zdaje. Czyli jak jej nie zdajemy to jesteśmy w 30% osób, którym się nie powiodło, dla pracodawcy jest to jakiś sygnał i zacznie się zastanawiać dlaczego jej nie zdaliśmy.

Zdanie matury w niczym nam nie zaszkodzi ani nie będzie przeszkadzać, a jej zdanie i to z dobrym wynikiem będzie nam tylko pomocne. Jeżeli będziemy chcieli pójść na studia, może nie od razu ale za rok może dwa to żadna Uczelnie w Poznaniu, Warszawie, Krakowie czy innym mieście nas nie przyjmie, wszystkie uczelnie wymagają zdania matury ponieważ takie jest prawo. Może na ten moment wydawać się, że matura nie jest potrzebna ale po zderzeniu z rzeczywistością okaże się, że jednak te studia będą nam potrzebne a do nich potrzebna jest matura i tutaj kółko się zamyka. Po tylu latach spędzonych w szkole średniej zmotywujcie się aby jeszcze ten miesiąc poświęcić i zdać tą maturę a gwarantuje wam, że wyjdzie wam to na dobre.