Jak motywować się na studiach?

Motywacja, motywacja to najważniejsza rzecz podczas studiowania. Niestety ale jest to duży problem dla wielu studentów. Jak tutaj skupić się na nauce i mieć do niej motywacje jak tyle rzeczy nas rozprasza. Tutaj impreza, tam znajomi a gdzie indziej jeszcze inne rzeczy. To dorosłe życie jest ciężkie ponieważ już nie ma wpływu rodziców a sami musimy się motywować. No właśnie rodzice to jeden z lepszych motywatorów w szkole podstawowej i średniej ale niestety na studiach zaczyna ich już brakować i co wtedy? Dostaliśmy się już na wymarzony kierunek studiów w Poznaniu studiujemy i trzeba znaleźć kolejną motywacje.

Dobrym motywatorem może być rywalizacja pomiędzy studentami, to zawsze jest dobra motywacja ponieważ jesteśmy tego nauczeni od dziecka i do samej śmierci będziemy to mieli, takie to już nasze życie. Na uczelniach w Poznaniu studiuje bardzo wielu zdolnych ludzi dzięki czemu łatwo jest nam znaleźć osobę, z którą będzie można rywalizować o to kto jest lepszy. Tylko trzeba uważać z tym i nie przesadzać, zdrowa rywalizacja jest naprawdę dobra ale wyścig szczurów wręcz przeciwnie, prowadzi do wielu problemów czy to ze znajomymi czy też z naszym zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Dobra ale co poza rywalizacją? Trzeba znaleźć sobie kolejny cel do spełnienia, w szkole średniej uczyliśmy się aby dostać się na dobrą uczelnię i wymarzony kierunek. Czas pomyśleć aby zdobyć dobrą pracę i uczyć się oraz skończyć te studia z jak najlepszymi notami aby potem móc ze spokojem znaleźć taką pracę, która będzie nam odpowiadać i będzie dobrze płatna. Po za tym wyznaczać sobie mniejsze cele pomiędzy tym dużym do realizacji. Takim celem może być, zdanie semestru bez poprawek, czy wzięcie udziału w jakimś konkursie bądź po prostu uczenie się regularnie co naprawdę skutkuje.

Każdy wie jak to jest z tą nauką, wszystko zależy tylko od nas i nikt nas w tym nie wyręczy. Trzeba po prostu spiąć te cztery litery trochę, wyobrazić sobie to co chce sie osiągnąć i trzeba po prostu zacząć pracować na to. Małymi kroczkami do celu i cieszyć się z każdego kolejnego postawionego kroku, który zbliża nas do celu. Pamiętajcie stawiajcie sobie cele, które jesteście wstanie osiągnąć ale wymagające cele i dodatkowo mniejsze, takie punkty kontrolne aby wiedzieć ile jeszcze nam brakuje do tego celu głównego.