Matura 2018 tuż tuż

W piątek 4 maja 2018 zaczyna się matura 2018. Jesteś na to gotowy? Jak zawsze pierwszym egzaminem, z który przyjdzie zmierzyć się maturzystą będzie język polski, następnie w poniedziałek najgorszy egzamin dla większości z was. Następnie we wtorek język angielki podstawowy i rozszerzony a potem już pozostała cześć egzaminów dojrzałości. Jesteście na to gotowi?

Wszystkie egzaminy potrwają do środy 23 maja, potem już tylko egzaminy ustne i w końcu wakacje, upragnione najdłuższe wakacje w życiu. Potem już tylko szukanie studiów a to też nie jest takie proste, w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo kierunków w ofertach uczelni. Samych kierunków w Poznaniu jest ponad 700.

Ale jak poradzić sobie z takim stresem podczas egzaminu? Mamy dla was parę rad na to. Pierwsza nie przejmujcie się jak czegoś nie wiedzieć, zostawcie to i spróbujcie potem jak zostanie wam czas. Nie ma sensu główkować i tracić czas lepiej najpierw zrobić to co się umie. Jak macie czas to chwile odetchnijcie a potem jeszcze raz przejrzyjcie egzamin, ale pamiętajcie bez zbędnego kombinowania, najczęściej pierwsza odpowiedź jest poprawna jak za długo się nad nią myśli to zaczyna się ją zmieniać na złą. Wyśpijcie się, mózg najlepiej pracuje jak jest wyspany, nie ma sensu zarywać nocki przed egzaminem i tak nie nauczycie się niczego nowego a będziecie niewyspani i nie będziecie potrafili się skupić na pisaniu matury.

Co dalej jak już napiszecie maturę? Będzie trzeba zapewne wybrać studia a to nie jest takie proste. Uczelnia Poznań oferują bardzo sporo kierunków jak juz wspomnieliśmy a uczelnie z Warszawy jeszcze więcej. Wybór nie będzie prosty ale tym nie musicie się teraz przejmować. Jak już zdacie maturę to wtedy wybierzecie odpowiedni kierunek studiów dla siebie, w dzisiejszych czasach na pewno znajdziecie coś co was zainteresuje. Życzymy powodzenie w najbliższym miesiącu i wytrwałości w uczeniu się w ostatnich dniach.