Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska jest jedną z najbardziej znany uczelni technicznych w Polsce oraz jedną z najbardziej obleganych podczas rekrutacji. Uczelnie powstała w 1919 roku i od tego momentu zaczęła kształcić jednych z najlepszych inżynierów w kraju. Samą nazwę "Politechnika Poznańska" uczelnia uzyskała dopiero 1955 roku wcześniej istniała jako Wyższa Szkoł Budowy Maszyn.

Większość Kierunków Politechniki Poznańskiej to kierunki techniczne, informatyka, automatyka i robotyka, budowa maszyn itp. ale również znajdziemy tutaj zarządzanie, logistyka, architektura. Wszystkie te kierunki są bardzo oblegane przez maturzystów i jest na nie bardzo ciężko się dostać. Średnio na jedno miejsce na Politechnice Poznańskiej przypada 6 kandydatów, a na takie kierunki jak informatyka czy też automatyka i robotyka przypada jeszcze więcej osób.

Siedziba władz Politechniki Poznańskiej mieści się na pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 ale większość zajęć odbywa się na kampusie przy ulicy Piotrowe. Tam znajdują się również akademiki uczelni oraz najnowsze sale dydaktyczne. Po obu stronach ulicy nad wartą rozciąga się tak naprawdę całe serce uczelni a dokładniej rzecz biorąc około 20 tysięcy serc ponieważ tylko studentów studiuje na Politechnice Poznańskiej na 10 wydziałach.

Politechnika Poznańska jest znana i szanowana wśród nauczycieli akademickich oraz studentów a jej absolwenci są doceniany przez pracodawców, dzięki czemu bardzo psoto jest znaleźć prace po ukończeniu studiów na tej uczelni. Ta uczelnia jest na pewno uczelnią z przyszłością i będzie rozwijać się cały czas oraz przyciągać do siebie coraz większą rzeszę chętnych do studiowania na niej.