Poznań - miasto dla studentów?

Zaczynamy serię artykułów poświęconych miastom w Polsce, będziemy tutaj omawiać czy dane miasto przyciąga studentów czy może jednak nie, zaczniemy od Poznania.

Poznań to 5 miasta w Polsce pod względem liczby ludności, znajdziemy tutaj ponad pół miliona mieszkańców a pewnie w godzinach pracy jest tutaj ponad milion ludzi. Czy to miasto zachęca do studiowania, czy może jednak nie do końca? Sprawdzimy to dla was.

Uczelnie Poznańskie są bardzo dobrze znane wśród studentów oraz kandydatów z całej Polski. Każdy dobrze zna Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnikę Poznańską czy Uniwersytet Ekonomiczny. Uczelnie w Poznaniu maja bardzo wiele do zaoferowania, kandydaci mają tutaj do wyboru 27 uczelni, które posiadają łącznie prawie 80 wydziałów. Czyli jest już z czego wybierać, ale jeżeli zaczniemy wpisywać np. kierunki studiów Poznań w googlu czy innych wyszukiwarkach to znajdziemy ponad 700 kierunków studiów, to jest dopiero liczba. Przez taką bazę dydaktyczną w Poznaniu studiuje ponad 130 tys. ludzi czyli prawie jedna czwarta mieszkańców. Jak przejdziemy się po uczelniach to spotkamy ludzi z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Kijowa oraz innych miast Polski oraz europy. Może Poznań to nie Warszawa jeżeli chodzi o ilość uczelni i liczbę studentów ale to miasto ma swój urok, który jest doceniany przez studentów, bo przecież nie samą nauką człowiek żyje prawda.

No właśnie dochodzimy do najważniejszego aspektu dla niektórych, czyli co można robić w Poznaniu po zakończonych zajęciach? W tym przypadku Poznań oferuje nie mniej a może i więcej niż w bazie edukacyjnej. Największe zbiorowisko studentów i nie tylko w ciepłe wieczory znajdziemy na Wartą, na tak zwanej wartostradzie czyli łące przy korycie rzeki. Od godziny 20 znajdziemy tam mnóstwo ludzi, którzy siedzą, grillują i odpoczywają pod chmurą z dobrymi trunkami. Nie można również nie wspomnieć o niezapomnianych imprezach na kampusie Politechniki Poznańskiej na piotrowie czy też w akademikach, gdzie imprezy zaczynają sie już nie raz od 10 nad ranem. Dodatkowo Poznań ma może nie wieli alb bardzo urokliwy Stary Rynek, na który znajdziemy bardzo wiele lokali dla studentów z tanim jedzeniem, piciem czy tez shotami. Studenci bardzo często i gęsto przesiadują w tych lokalach gdy pada czy też pogoda nie do końca dopisuje aby spotkać się w plenerze.

To wszystko i wiele innych rzeczy sprawia, że bardzo wielu studentów przyjeżdża do Poznania na studia ale również na życie studenckie. Może nie jest to stolica Polski ani jedno z trzech największych miast, ale nie można mu niczego zarzucić pod względem bazy dydaktycznej czy też miejsc do relaksowania się i odpoczynku po ciężkich egzaminach.