Wydział Informatyki Politechnika Poznańska

Wydział Informatyki na Politechnice Poznańskiej jest jednym z dziesięciu wydziałów na tej Poznańskiej uczelni, która kształci specjalistów w kierunkach inżynierskich. Siedziba władz Wydziału Informatyki znajduje się na ulicy Piotrowo 3 w Poznaniu. Większość zajęć jest prowadzona na kampusie piotrowo w nowoczesnych salach oraz laboratoriach komputerowych.

Politechnika Poznańska jest bardzo dumna z Wydziału Informatyki na którym można kształcić się na takich kierunkach jak informatyka, automatyka i robotyka oraz bioinformatyka. Nauczanie na tych kierunkach jest bardzo wysokie dzięki czemu kształcą się tutaj jedni z najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Na Wydział Informatyki na PP próbują się dostać kandydaci z całej Polski ponieważ ten wydział jest bardzo dobrze znany i ceniony wśród studentów oraz pracodawców. Wyróżnia się on nie tylko znakomitą kadrą profesorską oraz wysokim poziomem nauki i innowacyjnym podejściem do kształcenia studenta ale również atmosfera, możliwościami i nowoczesnym sprzętem, który jest do dyspozycji studentów. To wszystko sprawia, że absolwenci tego wydziału mają ułatwiony start w dorosłe życie ponieważ pracodawcy bardzo chętnie przyjmują do pracy ludzi, którzy ukończyli Wydział Informatyki na Politechnice Poznańskiej.

Czy warto studiować na Wydziale Informatyki opinie jak zawsze będę różne ale na pewno będą przeważać opinie za tym aby ukończyć te studia ponieważ ten wydział naprawdę przykłada bardzo dużą wagę do swoich studentów oraz do tego jak ich kształci. Wydział Informatyki jest taką trochę wisienką na torcie na Politechnice Poznańskiej i nie ma się co dziwić w końcu kształci jednych z najlepszych informatyków w kraju, którzy znajdują pracę w najlepszych firmach w Polsce i na całym świecie.