Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Opinie Politechnika Poznańska

Średnia ocena: 5 / 5 Liczba Głosów: 1

  • Ocena:

Politechnika Poznańska to państwowa szkołą wyższa o profilu technicznym w Poznaniu. Uczelnia została powołana przez Naczelną Radę Ludowa w 1919 roku jak Wyższa Szkoła Budowy Maszyn. Dopiero od 1955 roku zarządzeniem Ministra Szkolnictwa Wyższego szkoła została przekształcona w Politechnikę Poznańską. Aktualnie Politechnika Poznańska jest jedną z największych uczelni w Poznaniu a jej główny kampus mieści po obu stronach ulicy Piotrowo. Siedziba władz uczelni mieści się na pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 na Wildzie. Uczelnie Poznań uczą bardzo wielu studentów, mury Politechniki Poznańskiej opuściło wielu wybitnych i znanych absolwentów. Uczelnia zajmuje bardzo wysokie lokaty we wszystkich prestiżowych rankingach uczelni, a jej studenci pojawiają się na wielu konkursach polskich oraz międzynarodowych.

Politechnika Poznańska to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, która ma bardzo wysokie wymagania jeżeli chodzi o rekrutację oraz naukę. Polibuda jest również jedną z najbardziej obleganych uczelni w Polsce przez co dostać się tutaj na niektóre kierunki jest naprawdę bardzo ciężko. Na 10 wydziałach studiuje około 20 tysięcy studentów. Na jedno miejsce podczas rekrutacji rywalizowało ze sobą średnio około 6 kandydatów. To pokazuje jak uczelnia jest dobra i pożądana wśród kandydatów.

Oczywiście na uczelnie najfajniejsze jest życie studencie. Na Politechnice Poznańskiej jest wiele, kół naukowych czy też innych organizacji zrzeszających studentów i prowadzonych przez studentów aby móc się spotykać i rozwijać swoje pasje. Uczelnia również ma wiele kontaktów zagranicznych dzięki czemu można liczyć na wymiany studencie z różnych zakątków świata. A po nauce w domach studenckich, które znajdują się nieopodal od budynków dydaktycznych toczy się normalne pełne zabaw i znajomości prawdziwe życie studenckie.

Informacje o Politechnika Poznańska Poznań

Strona wwwwww.put.poznan.plMiejscowośćPoznań
e-maildzial.ksztalcenia@put.poznan.pl Kod pocztowy60-965
Telefon(61) 665-35-48Adresul. M. Skłodowskiej - Curie 5

Dojazd do Politechnika Poznańska

Opinie Politechnika Poznańska

Gość • 5

Fajna uczelnia studiuje tutaj teraz drugi kierunek i jestem zadowolony i mogę polecić wszystkim tą uczelnie.

0| 0 • odpowiedź • 15 marca 2017 o 08:15:24

Odpowiedź
Dodaj Opinię