Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opinie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Średnia ocena: 5 / 5 Liczba Głosów: 1

  • Ocena:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza to trzecia co do wielkości uczenia w Polsce, która powstała w 1919 roku a jej korzenie sięgają 1611 roku. Jej pierwsza udokumentowana nazwa to Uniwersytet Polski w Poznaniu, była to pierwsza uczelnia w Poznaniu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest bardzo dobrze znana wśród Poznaniaków oraz studentów z całej Polski. Uczelnia posiada 15 wydziałów na których studiuje ponad 40 tysięcy studentów.

UAM jest rozsiany po całym poznaniu ale najbardziej znany kampus znajduje się na Morawsku, swoje placówki ma nawet w Słubicach. Uczelnia jest najbardziej znana z kształcenia w dziedzinach nauki: humanistyczne, społeczne, ścisłe, przyrodnicze. Studenci mogą uczyć się tutaj w trybie stacjonarnym oraz zaocznym na trzech poziomach kształcenia. Od niedawna Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje również, kierunki inżynierskie przy współpracy z Politechniką Poznańską. To wszystko stawia uczelnie na bardzo wysokim poziomie, a jej mury opuściło jako bardzo wielu znanych absolwentów dzięki czemu jest bardzo dobrze znana oraz ceniona w środowisku akademickim.

Uczelnie Poznań stoją na naprawdę wysokim poziome wśród wszystkich uczelni w Polsce a UAM jest jedną z najlepszych uczelni nie tylko w Poznaniu a w całej Polsce. To wszystko przyciąga coraz to większą rzesze chętnych aby studiować na tej uczelni.

Informacje o Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Poznań

Strona wwwwww.amu.edu.plMiejscowośćPoznań
e-mailrectorof@amu.edu.plKod pocztowy61-712
Telefon(61) 829-40-00AdresWieniawskiego 1

Dojazd do Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opinie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gość • 5

Na prawdę uczelnia godna polecenia. Studiowałem i jestem dumnym absolwentem tej uczelni.

0| 0 • odpowiedź • 10 stycznia 2018 o 14:39:27

Odpowiedź
Dodaj Opinię